Iskolába hívogat a Garay

Tisztelt Szülők!

Az OVISULI rendezvénysorozatunk 2021. január 29-én 17 órakor kezdődik.

A járványügyi helyzetre való tekintettel, online formában fogjuk megtartani az első találkozásunkat a következő linken keresztül.

II. rendezvényünk 2021. február 26. – Forgószínpad (játékos foglalkozások)

III. rendezvényünk 2021. március 17. – Nyílt Nap

A későbbi rendezvények megtartása a járványügyi szabályok megtartásával szervezzük.

Mitől több a Garay?

Iskolánk a Fóti Garay János Általános Iskola – „A repülős iskola” évtizedek óta magas nevelési-oktatási színvonaláról ismert.

Tanáraink, tanulóink és szüleik rengeteg energiát, munkát, időt fektettek és fektetnek ennek az eredménynek az elérésébe és fenntartásába.

Számos nehézséget leküzdve állunk helyt a folyamatosan változó társadalmi, gazdasági és oktatási környezetben.

Nevelőtestületünk nyitott az új módszerek alkalmazására, magasan képzett pedagógusaink folyamatosan a legjobb megoldásokat keresik a minél eredményesebb nevelés-oktatás érdekében.

Az ERASMUS + európai együttműködés jegyében pedagógusaink nyelvi

és módszertani ismeretek bővítése mellett külföldi osztálypartneri kapcsolatokat hoznak létre az Unió számos országában.

Iskolánk profilja, hogy 5-8. évfolyamokon tagozaton tanulhatják tanítványaink az idegen nyelvet (angol vagy német), valamint a matematikát a 2020/2021. tanévtől felmenő rendszerben. Diákjaink eredményessége érdekében 1-4. évfolyamon tagozat előkészítő osztályokat indítunk.

Az idegen nyelvi előkészítős osztályainkban azt 1., 2., és 3. évfolyamon heti 2 idegen nyelvi órán, a 4. évfolyamon heti 3 idegen nyelvi órán, ötödik évfolyamtól heti 5 idegen nyelvi órán vesznek részt tanulóink. Célunk, hogy 8. évfolyam végére minél több tanuló tegye le az alapfokú C nyelvvizsgát, ezért az idegen nyelvet folyamatosan bontott csoportban (10-14 fő) tanítjuk.

A matematika tagozat-előkészítő osztályban alsó tagozaton heti 4 órában, míg felső tagozaton heti 5 órában tanulnak matematikát tagozatos diákjaink.

Célunk, hogy a 8. évfolyam végére minél több tanuló érje el a matematikai kompetencia magas fokát, a gyerekek tudása támogassa a sikeres középiskolai felvételi eredményt, ezért a matematikát nívócsoportos oktatással tesszük még eredményesebbé.

3. évfolyamtól minden osztályban tanítjuk az informatikát, amely biztonságos eligazodást biztosít a gyerekek számára digitális világunkban.

A tanulók és szüleik a beiratkozásnál választhatnak idegen nyelv (angol vagy német) illetve matematika tagozat-előkészítő osztályt a 2021/2022. tanévre vonatkozóan.

Beiratkozás: 2021. április 15. és 16.

Minden iskolába készülő gyermeket és szüleiket szeretettel várjuk a rendezvényekre, akár online szervezésben is.

Tóth Tamásné Rick Katalin

intézményvezető helyettes