Ünnepi megemlékezés az 1848/1849-es forradalom és szabadságharc emlékére

Tisztelt Szülők! Kedves Diákok!

A fennálló járványügyi helyzet és a folyamatban lévő tantermen kívüli digitális oktatás sajnos nem tette lehetővé azt, hogy hagyományainkhoz híven, iskolai keretek között emlékezhessünk meg Magyarország újkori történetének egyik meghatározó eseményéről, az 1848/1849-es forradalom és szabadságharcról.

1848. március 15-e a magyar szívekben mindig is magában hordozott egy sajátos szimbolikus jelentéstartalmat, a szabadság, a fejlődés, a modernizáció és a nemzeti tudat érzését. Az ezen dátum által jelképezett korszaknak köszönhetjük gyönyörű himnuszunk keletkezését, zászlónk piros-fehér-zöld színeinek hivatalossá válását, illetve azt, hogy országunk fővárosa Pozsony helyett Budapest, hivatalos nyelve pedig a latin helyett a magyar lett. Büszkének kell lennünk tehát erre a napra!

Ennek a napnak az emlékére idézzünk fel együtt egy régebbi, egész pontosan 2013-as felvételt iskolánk március 15-i megemlékezéséről!